PerfectTennis

Z PerfectTennis szybciej i skuteczniej o 25%

Założeniem Intertenisa jest ciągła innowacja i rozwój, tak aby proces edukacyjny przebiegał w bezpieczny i najbardziej efektywny sposób. Biorąc pod uwagę nasze 10 letnie doświadczenie zoptymalizowaliśmy proces ,używając zestawu naszych narządzi- PerfectTennis. W zestawie mamy 2 narzędzia pomagające tenisistom świadomie i szybko przyswoić sobie odpowiednie chwyty (perfectgrip) oraz nauczyć się poruszania po korcie perfectfeet. Z naszych badań trwających 2 lata na grupach początkujących wynika, że użycie narządzi perfecttennis uczy świadomych chwytów i przemieszczania się po korcie szybciej i lepiej o 25% niż przy podejściu tradycyjnym.

Dlaczego poprawna technika jest tak ważna?

Dobra technika uchroni nas przed przykrymi kontuzjami nadgarstka, łokcia czy barku. Czyste, centryczne uderzenie, główka rakiety pod odpowiednim kątem, rakieta rozpędzona poprawnym zamachem, zaangażowanie całego ciała w uderzenie na pewno zmniejszy konsekwencje impaktu piłki na rakiecie. Oczywiście uzyskamy również większe przyspieszenie i rotację piłki niż osoby grające nieświadomie, bez techniki. Pamiętajmy, że piłeczka o wadze 58 gram lecąca z prędkością 20 m/s działa na rakietę z siłą 232 Newtonów, co odpowiada 25 kilogramom.

Dlaczego poprawne poruszanie się po korcie jest tak ważne?

Po korcie nie biegamy jak w przypadku joggingu, musimy nauczyć się odpowiedniego poruszania się. Najważniejsze jest przemieszczanie się małymi kroczkami. Pomoże nam w tym guma założona na kostki- perfectfeet. Z tym narzędziem będziemy uczyć się i doskonalić krok odstawno dostawny, skrzyżny, sprint , tak, aby jak najszybciej ustawić się w optymalnej odległości do piłki.