Nauka tenisa dla dorosłych

Nauka tenisa ziemnego dla dorosłych

Intertenis oferuje lekcje tenisa dla dorosłych, zarówno dla osób, dla których tenis ziemny jest czystą rekreacją jak i tych, którzy planują uczestniczyć w turniejach tenisowych i rozgrywkach klubowych

W obu przypadkach plan szkoleniowy zawiera program TenisXpress, gry sparingowe, analizę wideo, uczestnictwo w obozach szkoleniowych. W przypadku adeptów zainteresowanych wyłącznie rekreacją w tenisie, proces edukacyjny trwa minimum rok, natomiast dla graczy klubowych minimum 3 lata.

Intertenis jest rekomendowaną przez PZT szkołą tenisa wdrażającą program “TenisXpress

Przykładowe lekcje tenisa dla dorosłychNauka tenisa dla dorosłych w formule TenisXpress

“Tenis Xpress to nowatorski program nauki gry w tenisa dorosłych. Podstawą programu jest opracowany przez ITF 9-godzinny kurs realizowany w formie zajęć grupowych. Celem programu Tenis Xpress jest pokazanie, że grać w tenisa można nauczyć się w każdym wieku oraz obalenie mitu, że nauka gry w tenisa osoby dorosłej to indywidualne lekcje z trenerem.

Ideą programu jest to, aby każdy nowy gracz, który już na pierwszej lekcji serwuje, gra wymiany i liczy punkty, na końcu całego 6-lekcyjnego kursu:

  • posiadał podstawowe umiejętności techniczne w zakresie gry z głębi kortu, serwisu i woleja
  • czuł się pewnie grając piłką zieloną na punkty na pełnym korcie
  • znał podstawowe elementy taktyki
  • znał przepisy gry”

Zapisz się na zajęcia już dziś!

Jeśli jesteś zainteresowany rozpoczęciem przygody z tenisem lub chcesz poprawić technikę pod okiem trenera ITF? Napisz do nas.