Intertenis >> Aktualności >> Wiosenny turniej na Woli

Wiosenny Turniej na Woli 2015 - zawody tenisowe dla dzieci i młodzieżyW niedzielę 29 marca 2015 odbyła się II edycja turnieju tenisowego dla dzieci na kortach Wola Sport Paradise. Do turnieju zgłosiło się 38 zawodników. Obowiązywała ta sama zasada co zwykle: dzieci grają co najmniej 3 mecze i podnoszą swoje kompetencje w grze na punkty.

W kategorii mikro tenisa wszyscy zostali zwycięzcami.

W kategorii mini tenisa dołączyła do rywalizacji 6 osobowa, bardzo mocna ekipa z Brzeska. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie, rozgrywane były drabinką do dwóch przegranych meczów. Zwycięzcą został Karol Wojtacha przed Bartkiem Dumnickim i Igorem Kosakowskim.

W kategorii midi tenisa mecze były nie mniej zacięte. Rywalizację zwyciężył Michał Bryg przed Mateuszem Gajdą i Marysią Sikorą. Medal za postawę fair play otrzymał Filip Figiel zdobywca 4 miejsca w swojej kategorii.

Ostatnia konkurencja full size tenis stała jak zwykle na bardzo wysokim poziomie sportowym. Najmłodszy - Staszek Jeżak dzielnie stawił opór starszym kolegom- gratulujemy. Zwyciężył Michał Tutaj przed Kacprem Wojtachą i Jasiem Cichym.

Dziękujemy za liczne uczestnictwo i doping, sponsorom za ufundowanie posiłków. Zapraszamy na edycję jesienną 2015.

Miejsce:

Cztery ziemne korty tenisowe (balon), Wola Sport Paradise w Krakowie (ul. Koło Strzelnicy 5)

Termin:

Niedziela, 29 marca 2015 r., godz. 10:00 - 14:00.

Cel zawodów:

Rozwój ogólnej sprawności fizycznej, oswajanie się ze sprzętem, piłką i rakietą (grupy młodsze). Rozwój sprawności ogólnej - szybkości i zwinności oraz umiejętności taktycznych i technicznych (grupy starsze). Rywalizacja w duchu fair-play. Dobra zabawa.

Konkurencje:

  1. mikro tenis (karo serwisowe + korytarz, duże gąbki) 5-8 lat
  2. mini tenis (3/4 kortu + korytarz, kolorowe małe piłki) 8-10 lat
  3. midi tenis (1/2 kortu + korytarz, piłki miękkie zielone) 9-14 lat
  4. full size tenis (cały kort, piłki twarde) > 12 lat

Zasady rozgrywania turnieju inspirowane są programem Tenis10.

Nagrody:

  • w konkurencji mikro tenis medale i dyplomy dla wszystkich uczestników (bez klasyfikacji)
  • w pozostałych konkurencjach dyplomy dla wszystkich i medale dla najlepszych

Jesienny turniej na Woli 2014


W niedzielę, 23 listopada 2014 r., na kortach Wola Sport Paradise przykrytych balonem odbyła się pierwsza edycja turnieju tenisowego dla dzieci i młodzieży p.n. Jesienny Turniej na Woli. Formuła zawodów zainspirowana była programem "Tenis 10" - promowanym przez ITF i rekomendowanym przez Polski Związek Tenisowy - aczkolwiek z niewielkimi zmianami podyktowanymi możliwościami technicznymi organizatora.

Do turnieju zgłosiło się 39 zawodników uprawiających amatorsko tę wspaniałą dyscyplinę sportową. Podzieleni zostali oni na 4 kategorie (konkurencje) - ze względu na wiek i umiejętności:

  1. Mikro tenis - dzieci w wieku 5-8 lat, rozgrywające swe pojedynki na boisku obejmującym karo serwisowe i korytarz dużymi piłkami gąbkowymi,
  2. Mini tenis - dzieci w wieku 8-10 lat, boisko obejmujące 3/4 kortu i korytarz, piłki małe żółto- pomarańczowe,
  3. Midi tenis - dzieci i młodzież w wieku 9-14 lat, boisko obejmujące połowę kortu z korytarzem, piłki miękkie zielone,
  4. Full size tenis - młodzież powyżej 12 lat rozgrywająca pojedynki na pełnowymiarowym boisku piłkami twardymi.

Celem ogólnym organizacji zawodów był rozwój ogólnej sprawności fizycznej, oswajanie się ze sprzętem, piłką i rakietą (grupy młodsze), rozwój sprawności ogólnej - szybkości i zwinności oraz umiejętności taktycznych i technicznych (grupy starsze). Celem głównym zawodów była rywalizacja w duchu fair-play i porównanie swoich umiejętności w stosunku do rówieśników. Dla organizatorów była to okazja do promowania tej dyscypliny sportu i zapewnienie uczestnikom dobrej zabawy.

W konkurencji mikro tenis uczestniczyło 9 zawodników i wszyscy byli zwycięzcami. Dla większości było to pierwsze zetknięcie z regułami i zadami rozgrywek. Podzieleni zostali na dwie mniej więcej jednorodne pod względem umiejętności grupy i rozgrywali swe pojedynki systemem "każdy z każdym". W efekcie zaliczyli przynajmniej 4 mecze. Wszyscy zdobyli złote medale i dyplomy uczestnictwa w Turnieju. Gorąca atmosfera na korcie przeniosła się na kibiców - często zbyt impulsywnie wyrażających swój zachwyt lub niezadowolenie ;).

W najliczniejszej konkurencji - mini tenis - uczestniczyło 14 zawodników o bardzo wyrównanym poziomie. Organizator zastosował turniejowy system rozgrywek, przy czym przegrywający grał dalej, mogąc walczyć o miejsca 3 i 4. Każdy z zawodników rozegrał 3 mecze. Niezwykle zacięte pojedynki, często trzysetowe na przewagi spowodowały przedłużenie się imprezy w stosunku do planów o ponad pół godziny. Złotym medalistą został Antek Tutaj, a srebrny medal zdobył Michał Chmiel. W pojedynku o 3 miejsce nieznacznie lepszym okazał się Igor Kosakowski, pokonując czwartego - Maćka Bryga. Pozostali uczestnicy turnieju również nagrodzeni zostali okolicznościowymi medalami.

Do konkurencji midi tenis przystąpiło 8 zawodników, podzielonych na dwie grupy, w ramach których rozgrywano pojedynki systemem "każdy z każdym". W kolejnym etapie dwójka najlepszych z każdej grupy rozgrywała półfinały, a następnie finały - w formule turniejowej. Pozostali walczyli o miejsca 5- 7. W tej kategorii zwyciężył Mikołaj Czubak przed Michałem Brygiem, Filipem Figlem i Maćkiem Chmielem. Zawodnicy rozegrali przynajmniej 3 mecze.

Ostatnia konkurencja - full size tenis - zgromadziła również 8 uczestników, podzielonych na dwie grupy. Ze względu na zacięty przebieg spotkań (prawie wszystkie 3-setowe z walką na przewagi) w planowanym terminie zawodów udało się przeprowadzić jedynie fazę grupową. Faza turniejowa - decydująca o ostatecznej klasyfikacji - przeprowadzona zostanie w terminie późniejszym, w porozumieniu z zawodnikami i sędzią głównym zawodów.

Podczas zawodów nie odnotowano żadnych urazów i kontuzji, zaś zawody rozgrywane były w duchu sportowego fair play.

Organizatorzy serdecznie dziękują zawodnikom za sportową rywalizację i okazany szacunek dla partnera (nie rywala) na korcie, ich rodzicom i opiekunom za doping i opiekę oraz sponsorom za ufundowanie posiłku regeneracyjnego. Za wszelkie niedociągnięcia, które pojawiły się lub mogły się pojawić - przepraszają. W kolejnej edycji turnieju - wiosennej - postarają się je wyeliminować.